Konserwy

Czy konserwy rybne są zdrowe?

Rybne konserwy to jeden z najpopularniejszych typów produktów, które można kupić w formie gotowej do spożycia od razu po otwarciu i które zostały stworzone w taki sposób, aby zachować możliwie jak najwięcej smaku i aromatu ryb, a przy tym zapobiec ich psuciu.

Wielu konsumentów, zwłaszcza smakoszy ryb zastanawia się, czy takie konserwy są zdrowe – jest to bowiem zasadne pytanie, które zadają sobie świadomi konsumenci, którzy pragną do swojej diety włączyć produkty dostarczające niezbędnych składników odżywczych.

Producenci stawiają teraz na wysoką jakość w połączeniu z wybornym smakiem, dlatego oferują szeroki wybór konserw bez konserwantów. Bardzo popularne są konserwy z makreli, bogate w witaminę D, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i mocnych kości, a także kwasy omega-3, stanowiące istotne miejsce w naszej diecie. Takie przysmaki cechuje wyborny smak, czego przykładem jest konserwa rybna z makreli w sosie pomidorowym, łącząca aromat ryby wzbogacony o nuty sosu z pomidorów. Zatem odpowiadając na pytanie - tak, konserwy rybne są zdrowe, warto jednak sprawdzać skład.

Konserwy rybne a cholesterol

Konserwy z ryb sprawdzą się w diecie każdego, nawet osób mających problemy z układem krążenia, zwłaszcza z miażdżycą. Okazuje się, że kwasy omega-3, szczególnie DHA i EPA obecne na przykład w konserwach z tuńczyka przyczyniają się do poprawy pracy serca ze względu na działanie przeciwzakrzepowe. Jednocześnie zawarty w konserwach olej rybi przy regularnym spożywaniu sprawia, że zmniejsza się w krwi zawartość złego cholesterolu.

Jak przechowywać rybne konserwy?

Konserwy z ryb powinno przechowywać się w suchym i chłodnym miejscu bez ekspozycji na światło słoneczne. W przeciwnym razie nagrzewająca się puszka może doprowadzić do szybszego psucia się produktów spożywczych, przez co nie będą one nadawały się do spożycia. Niezwykle ważne jest postępowanie z konserwami z owoców morza, czy ryb po ich otwarciu. Specjaliści wskazują, że najlepiej jest zjeść całą porcję od razu lub przełożyć pozostałą porcję do czystego, zamykanego pudełka. Dzięki temu przysmaki zachowają swoje wartości odżywcze i będą bezpieczne do spożycia.

Sprawdź ofertę wyśmienitych konserw hiszpańskich wysokiej jakości

Internetowy sklep Jaka Oliwa oferuje wysokiej jakości hiszpańskie konserwy z ryb oraz owoców morza, które pozwolą poczuć smak gorącej Hiszpanii na talerzu bez wychodzenia z domu. Polecamy konserwy w słoikach, zwłaszcza konserwy z tuńczyka białego, czy żółtopłetwego w zalewie z oliwy z oliwek. Oferujemy także szeroki wybór sardynek w puszce, zwłaszcza w zestawach prezentowych, które można wręczyć smakoszom hiszpańskich przekąsek. Polecamy także wyśmienite owoce morza w puszkach, zwłaszcza ośmiornicę po galicyjsku oraz małże w tradycyjnym sosie.

Poznaj także inne produkty z naszej oferty:

- Oliwa z oliwek

- Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

- Hiszpańska szynka serrano

- Kosmetyki z oliwą z oliwek