Oliwa z oliwek często jest promowana jako naturalny środek do pielęgnacji rzęs, który może przyczynić się do wzmocnienia ich struktury i poprawy wzrostu. Wynika to z faktu, że jest bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy A i E, nazywane witaminami „młodości i piękna” które działają korzystnie na kondycję rzęs. Oliwa z oliwek może być także stosowana jako delikatny środek do demakijażu, który pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń i nadmiaru kosmetyków o oleistej konsystencji, głównie tuszu do rzęs. Może również działać, jako naturalny środek nawilżający, który zapobiega wysuszeniu rzęs. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli zmagamy się z problemami w postaci przerzedzonych, czy nadmiernie wypadających rzęs, dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, jak radzić sobie z tym problemem i czy stosowanie oliwy jest wtedy możliwe.

Jak używać oliwy z oliwek na rzęsy?

Oliwę z oliwek można stosować na rzęsy głównie na dwa sposoby – pierwszy to wykorzystanie go jako płynu do demakijażu. W tym celu należy nasączyć płatki kosmetyczne oliwą, na dłuższą chwilę położyć je na zamkniętych powiekach, a następnie delikatnie przetrzeć. Możemy wykorzystać to płynne złoto również jako środek do aplikacji na powierzchnię rzęs, jako odżywka. Tutaj konieczne jest wykorzystanie czystej szczoteczki do rzęs, którą zanurzamy w oliwie, a następnie nakładamy na rzęsy w sposób podobny, jak nakładanie tuszu. W obu przypadkach konieczne jest przemycie twarzy ciepłą wodą wraz z dodatkiem detergentu, na przykład żelu do mycia twarzy, czy delikatnego mydła.

Jaka oliwa będzie odpowiednia na rzęsy?

Na rzęsy najlepiej działa nierafinowana oliwa z oliwek extra virgin, która nie jest wzbogacana zbędnymi składnikami pochodzenia syntetycznego. Świetnie sprawdzą się produkty dostępne w naszym sklepie internetowym – polecamy hiszpańskie oliwy powstające w uznanej Hacjendzie Guzman z owoców odmian Manzanilla, Hojiblanca oraz Arbequina. Oprócz nich polecamy także oliwę extra virgin Verdial, pozyskiwaną z drzew żyjących od ponad tysiąca lat. Ten wyjątkowy produkt sprawdzi się do pielęgnacji rzęs, a także w każdej kuchni.

Poznaj dostępne produkty i przeczytaj inne artykuły blogowe:

- Oliwa z oliwek do picia

- Oliwa z oliwek do smażenia i sałatek

- Hiszpańska oliwa z oliwek

- Owoce morza w oliwie z oliwek

- Czy oliwa z oliwek ujędrnia skórę?

- Zbawienny wpływ oliwy z oliwek na zdrowie