Hacienda Guzman to nie tylko producent oliwy Extra Virgin, ale również zabytek o bogatej historii, który warto odwiedzić podczas podróży do Hiszpanii.

Hacienda Guzman została założona w 1645 roku i jest jedną z najstarszych haciend w Andaluzji. Znajduje się w pobliżu miasta Carmona, około 30 km na wschód od Sewilli. Hacienda Guzman pierwotnie była w posiadaniu rodziny Guzman, a obecnie jest własnością fundacji, która zajmuje się zachowaniem i promocją bogatej historii tego miejsca.

Hacienda Guzman to zabytkowa posiadłość, która składa się z pięknych ogrodów, pałacu i kaplicy. Wszystkie te budynki zostały pięknie odrestaurowane i zachowane w stylu tradycyjnego hiszpańskiego dworu. Zwiedzając haciendę, można podziwiać piękne rzeźby, zabytkowe meble i dekoracje, które stanowią świetne przykłady architektury i sztuki z czasów kolonialnych.

Oprócz pięknej architektury, Hacienda Guzman słynie również z produkcji oliwy Extra Virgin najwyższej jakości. Na posiadłości znajduje się około 450 hektarów plantacji oliwek, składających się z różnych odmian, takich jak hojiblanca, arbequina i manzanilla. Wszystkie owoce są zbierane ręcznie, a oliwa produkowana jest w tradycyjny sposób, bez użycia środków chemicznych czy przetwarzania.

Podczas wizyty w Hacienda Guzman można skosztować oliwy Extra Virgin pochodzącej bezpośrednio z plantacji, a także wziąć udział w warsztatach degustacyjnych i edukacyjnych, które pomogą zrozumieć proces produkcji oliwy z oliwek i jej różne smaki i aromaty.

W sumie, Hacienda Guzman to idealne miejsce dla miłośników historii, architektury i kuchni. Zwiedzając tę piękną posiadłość, można podziwiać zabytkowe budynki, piękne ogrody i produkcję oliwy Extra Virgin najwyższej jakości. Warto wziąć udział w wycieczce po Haciendzie Guzman, aby poczuć atmosferę dawnych czasów i skosztować tego wyjątkowego produktu.