Hiszpania jest bez wątpienia jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie. To właśnie tam produkuje się ponad połowę światowego wolumenu tego cennego produktu. Hiszpania posiada idealne warunki klimatyczne oraz idealne położenie geograficzne, co pozwala na uprawę oliwek w najlepszych warunkach.

Zgodnie z danymi Międzynarodowej Rady Oliwy (IOOC) w sezonie 2020-2021 Hiszpania wyprodukowała około 1,36 miliona ton oliwy z oliwek. To oznacza, że Hiszpania wyprzedza Włochy, Grecję, Turcję i Tunezję, które są kolejnymi największymi producentami oliwy z oliwek na świecie.

Hiszpańska oliwa Extra Virgin jest uważana za jedną z najlepszych na świecie, ze względu na jej jakość, smak i wartości odżywcze. Oliwa Extra Virgin jest produkowana z pierwszego tłoczenia z zimnych owoców oliwnych, bez użycia środków chemicznych czy przetwarzania. To sprawia, że olej z oliwek jest bardzo zdrowy i zawiera dużo cennych substancji odżywczych, takich jak kwas oleinowy, polifenole, witamina E i wiele innych.

Hiszpania produkuje wiele różnych odmian oliwek, co pozwala na uzyskanie różnych smaków i aromatów. Oliwa z Andaluzji jest szczególnie ceniona za swoją jakość i smak, a w szczególności oliwa z oliwek z regionu Jaén, która jest uważana za jedno z największych centrów produkcji oliwy Extra Virgin na świecie.

W Hiszpanii produkcja oliwy z oliwek jest również silnie związana z kulturą i tradycją kraju. Wiele plantacji oliwek wciąż jest prowadzonych przez rodziny, które dziedziczą swoje umiejętności z pokolenia na pokolenie. W tym kontekście produkcja oliwy z oliwek to nie tylko biznes, ale również sposób na życie.

Hiszpania wykorzystuje swoją przewagę konkurencyjną i wywiera duży wpływ na światowy rynek oliwy z oliwek. Hiszpańska oliwa Extra Virgin jest doceniana na całym świecie, a jej produkcja stanowi ważną część gospodarki kraju.
Podsumowując, Hiszpania jest niekwestionowanym liderem w produkcji oliwy z oliwek, dzięki czemu kraj ten stanowi kluczową rolę w światowym rynku. Oliwa Extra Virgin z Hiszpanii jest uważana za jedną z najlepszych na świecie, a jej produkcja to ważna część kultury i tradycji tego kraju. Bez wątpienia warto spróbować oliwy z oliwek pochodzącej z Hiszpanii i przekonać się o jej wyjątkowym smaku i wartościach odżywczych.