Wykazano, że oliwa z oliwek ma pozytywne działanie na skórę twarzy, z czego korzystały kobiety w czasach starożytnych. Liczne badania podają, że oliwa z oliwek na twarz ma następujące działanie:

  • jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, które pomagają nawilżyć skórę. Tworzy jednocześnie na jej powierzchni barierę, która utrudnia uciekanie wody. Finalnie skóra jest bardziej elastyczna i promienna.
  • Wspomniany roślinny tłuszcz zawiera składniki przeciwzapalne, takie jak polifenole i witamina E, które mogą pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry, w tym jak zaczerwienienie i swędzenie skóry. Szczególnie dobrze sprawdza się u osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.
  • Oliwa z oliwek zawiera także inne składniki odżywcze, takie jak witaminy A, D, E i K, które wpływają na dobrą kondycję skóry twarzy. Mają one działanie antyoksydacyjne, co pomaga w walce z oparzeniami wywoływanymi przez promieniowanie słoneczne.
  • Co ciekawe, oliwa z oliwek stosowana na twarz pomaga w usuwaniu makijażu. Działa to na zasadzie „podobne rozpuszcza się w podobnym”. Tusze do rzęsy, czy szminki mają w swoim składzie substancje oleiste, których nie da zmyć się wodą. W tym wypadku może pomóc specjalny płyn micelarny, ale możemy skorzystać także z domowego sposobu, czyli wytarcia makijażu płatkiem kosmetycznym, nasączonym oliwą.

Jak używać oliwy z oliwek na twarz?

Oliwy z oliwek można używać na różne sposoby. Poniższe wskazówki pomogą w wykorzystaniu tego łatwo dostępnego produktu do codziennej pielęgnacji:

  • Oliwa z oliwek może być stosowana jako nawilżający krem do twarzy. Wystarczy nałożyć niewielką ilość oliwy na skórę i delikatnie wmasować. Pomoże to nawilżyć skórę i ochronić ją przed wysuszeniem.
  • Można wykorzystać także, jako maskę do twarzy. Wystarczy wymieszać łyżkę oliwy z oliwek z łyżką miodu i nałożyć na twarz. Całość pozostawia się na 15 minut, a następnie zmywa ciepłą wodą. Oliwa z oliwek pomoże nawilżyć skórę, wygładzić zmarszczki i usunąć martwe fragmenty zrogowaciałego naskórka.
  • Oliwa z oliwek może być również stosowana do codziennego oczyszczania twarzy – wystarczy przetrzeć twarz wacikiem nasączonym oliwą, co pomoże usunąć nadmiar sebum.

Oliwa z oliwek jest bezpiecznym i naturalnym produktem, który może być stosowany przez osoby w każdym wieku i o każdym rodzaju skóry. Jeżeli jednak zauważymy występowanie podrażnień skóry, dobrze jest skonsultować się z dermatologiem.

Jak wybrać dobrą oliwę na twarz?

Do pielęgnacji skóry twarzy najlepiej sprawdza się oliwa extra virgin, ponieważ ma ona najwyższą zawartość składników, które działają pozytywnie na jej stan. Dobrym wyborem będą hiszpańskie oliwy w naszym sklepie internetowym, które produkowane są w Hacjendzie Guzman. Każdy z produktów sprawdzi się w codziennej pielęgnacji skóry, można wykorzystywać je do picia, czy jako dodatek do dań.

Zobacz dostępne produkty i sprawdź inne artykuły blogowe:

- Oliwa z oliwek do picia

- Oliwa z oliwek extra virgin

- Hiszpańska oliwa z oliwek

- Hiszpańskie chorizo

- Oliwa z oliwek zamiast kremu do twarzy

- Czy oliwa z oliwek jest dobra na zmarszczki?