Oliwa z oliwek jest uznanym produktem spożywczym w kuchni włoskiej, który wykorzystywany jest między innymi do przygotowywania pizzy. Wspomniany składnik w tym daniu ma wszechstronne zastosowanie:

  • Jest ona ważnym składnikiem ciasta, który nadaje mu miękkości i elastyczności, dzięki czemu po upieczeniu ma odpowiednią strukturę i smakuje znacznie lepiej.
  • Oliwa z oliwek sprawdza się także do smarowania ciasta na pizzę przed umieszczeniem na nim pozostałych składników. W ten sposób po upieczeniu przysmak staje się znacznie bardziej chrupki i aromatyczny.
  • Sprawdza się także, jako dodatek, którym można polać gotowe danie. Zyskuje ono wtedy intensywniejszy smak, ponadto poprawia ona aromat składników umieszczonych na wierzchu – pomidorów, rukoli, czy szynki prosciutto.

Oliwa z oliwek do pizzy będzie świetnym zamiennikiem sosów

Panuje przekonanie, że pizzy nie powinno spożywać się z ciężkimi sosami czosnkowymi, czy kolejną porcją sosu pomidorowego, co wynika z faktu, że tłumi to aromat całego dania. Oliwa z oliwek do pizzy będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ dodaje daniom lekkości i odświeża ich smak. Można nimi polać kawałki lub maczać je w niewielkiej miseczce wypełnionej oliwą. Sama oliwa będzie tutaj komponować się rewelacyjnie, ale równie dobrze sprawdzi się produkt wzbogacony o dodatkowe nuty smakowe, na przykład czosnku, skórki cytrusów, papryczki chilli, czy trufli.

Jaka oliwa będzie odpowiednia do pizzy?

Do pizzy najlepiej sprawdzi się oliwa extra virgin z pierwszego tłoczenia, która nie została poddana procesom rafinacji. Jest to produkt zachowujący wszystko to, co najcenniejsze, czyli wysoką zawartość polifenoli, ale także witamin oraz bogaty bukiet aromatu. Dzięki niej to wyjątkowe danie będzie smakowało jeszcze lepiej. Wysokiej jakości produkt znajdziesz w internetowym sklepie Jaka Oliwa – polecamy artykuły ze słonecznej Hiszpanii, do których produkcji wykorzystano najlepsze owoce odmian Manzanilla, Arbequina, czy Hojiblanca.

Zobacz dostępne produkty i zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:

- Hiszpańska oliwa z oliwek

- Hiszpańska oliwa Arbequina

- Tuńczyk w oliwie z oliwek

- Hiszpańska szynka serrano

- Czy można dusić mięso na oliwie z oliwek?

- Co zrobić z oliwy z oliwek?