Oliwa z oliwek w plastikowej butelce nie jest tak dobra, jak produkt zapakowany w szklanej butelce. Plastikowa butelka może uwalniać do oliwy z oliwek szkodliwe chemikalia, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, ale także na smak i aromat przygotowywanych potraw. Szklana butelka wypada tutaj znacznie lepiej, ponieważ jest obojętna chemicznie, nie chłonie zapachów i nie uwalnia żadnych związków chemicznych, przez co najlepiej sprawdza się do przechowywania oliwy.

Ponadto opakowanie wykonane ze szkła ma zdecydowanie grubsze ścianki, przez co jest bardziej odporne na uszkodzenia – plastikowe butelki mogą się rozszczelnić, przez co oliwa może się wylać i zabrudzić wszystko dookoła, co w przypadku tekstyliów jest trudne do usunięcia. Dlatego wysokiej klasy produkt poznamy również po sposobie jego zapakowania – jeżeli oliwa ma szklaną, ciemną butelkę, mamy pewność, że sposób jego pozyskania został przeprowadzony z dbałością o każdy detal, gwarantując konsumentom wyborną oliwę o właściwościach zdrowotnych i smakowych

Odpowiednie opakowanie ma wpływ na trwałość oliwy

Warto wspomnieć także o tym, że rodzaj opakowania wpływa na trwałość oliwy. Pod tym względem najlepiej wypadają brązowe lub zielone szklane butelki oraz metalowe puszki, które nie dopuszczają do wnętrza światła, co bezpośrednio wpływa na trwałość tego produktu. Butelki plastikowe przepuszczają znaczną ilość światła, prowadząc tym samym do szybszej degradacji oliwy. W związku z tym okres jej przydatności skraca się do kilku miesięcy – po tym czasie oliwa jełczeje, staje się gorzka i szkodliwa dla naszego zdrowia. Ponadto długie przechowywanie tego roślinnego tłuszczu powoduje przedostawanie się cząsteczek chlorku winylu do oliwy, przez co jej świeży aromat może mieć także wyczuwalne nuty plastiku, co z pewnością negatywnie wpłynie na smak przyrządzanych potraw, czy sosów.

Wybierz wysokiej klasy oliwę extra virgin w szklanych butelkach

Produkty oferowane w internetowym sklepie Jaka Oliwa pakowane są w szklane, nietransparentne butelki. Dzięki temu oliwa zachowuje swój smak oraz właściwości odżywcze i pozostaje przydatna do spożycia przez bardzo długi czas. Warto dodać, że dostępne u nas produkty mają efektowne opakowania w kolorze czerni, bieli, czerwieni, zieleni oraz błękitu, które wpływają nie tylko na trwałość produktu – z pewnością będą także oryginalną ozdobą kuchennego blatu. Doskonale nadają się także na gustowny prezent dla wielbicieli hiszpańskich smaków, czy zdrowej kuchni. Polecamy zestaw oliwy Hojiblanca o pojemności 3 litrów, która zapakowana jest w kartonowe, eleganckie pudełko, które chroni to płynne złoto przed działaniem promieni słonecznych. Do pudełka dołączony jest praktyczny kranik, który pozwala na wygodne nalewanie oliwy. Do takiego zestawu dołączamy również butelkę z korkiem i dozownikiem o pojemności 250 mililitrów, do której można nalać oliwę, którą stawiamy na stole podczas posiłków.

Poznaj dostępne produkty i przeczytaj inne artykuły z bloga:

- Oliwa z oliwek

- Hiszpańska oliwa z oliwek

- Oliwa z oliwek do smażenia i sałatek

- Hiszpańska oliwa Hojiblanca

- Jak zrobić oliwę smakową?

- Jak powinna smakować dobra oliwa?