Dla przeciętnej osoby udział tłuszczów w diecie powinien sięgać poziomu około 25-30 procent całkowitego spożycia, co ma istotne znaczenie dla codziennego funkcjonowania naszego organizmu.Tłuszcze jedno- i wielonienasycone powinny stanowić podstawę naszej diety, na co szczególną uwagę zwracają sportowcy. Kluczowa jest dla nich wysoka wydolność organizmu oraz prawidłowa praca serca – dowiedziono, że regularne spożywanie oliwy z oliwek extra virgin pomaga zapobiegać chorobom serca i utrzymać je w dobrej kondycji na lata. Według szacunków, w konsekwencji zmniejsza się o 30 procent ryzyko zawału serca, czy udaru mózgu. Ponadto wysokiej jakości oliwa pomaga w budowaniu masy mięśniowej, dzięki wysokiej zawartości kwasów omega-3. Nie sposób przecenić pozytywnego działania tego płynnego złota w procesach regeneracji po intensywnym wysiłku. Duża ilość związków o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym sprzyja procesom regeneracji mięśni, co ma istotne znaczenie zwłaszcza dla zawodowych sportowców. Generalnie działanie oliwy na organizm sportowców można podsumować jako działanie wzmacniające organizm zarówno pod względem mięśni i kości, jak i serca i całego układu krwionośnego. Jest to także dobra wskazówka dla rodziców, których dzieci prowadzą aktywny tryb życia, aby do ich diety wprowadzić ten drogocenny tłuszcz.

Jak używać oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno, aby osiągać lepsze wyniki w sporcie?

Zdrowa dieta to nieodłączna część codziennego funkcjonowania każdego sportowca, ponieważ zarówno odpowiedni sposób odżywiania się, jak i regularny trening idą ze sobą w parze, co pozwala także zmniejszyć nasz wiek biologiczny względem tego metrykalnego. Dlatego tak ważny jest udział oliwy w z oliwek w codziennym odżywianiu. Można dodawać ją do potraw – sałatek, grillowanych mięs oraz ryb, czy przygotowywać z nich kanapki, a nawet pić. Szacuje się, że regularne spożycie już 2-3 łyżek dziennie tego tłuszczu wpływa korzystnie na organizm sportowców.

Wysokiej klasy oliwa extra virgin dla sportowców w ofercie sklepu internetowego Jaka Oliwa

Hiszpańska oliwa z oliwek jest powszechnie znana jako jeden z najlepszych roślinnych tłuszczów, o czym świadczy fakt dominacji na światowym rynku. Okazuje się, że to płynne złoto z Hiszpanii ma wysoką zawartość polifenoli i kwasów tłuszczowych, które pozwalają zwiększać wydolność serca, ale także poprawić procesy regeneracji po treningu. W ofercie naszego sklepu internetowego sportowcy mogą znaleźć szeroki wybór produktów, w tym oliwę extra virgin Arbequina o pojemności 0,5 l, która wyróżnia się bardzo łagodnym smakiem, dlatego sprawdzi się w wielu różnych daniach na bazie białych mięs, ale także w sałatkach. Co ciekawe, jej owocowy, subtelny aromat doskonale komponuje się w deserach, dzięki czemu sportowcy mogą w sprytny sposób zwiększyć jej dziennie spożycie.

Zapoznaj się także z innymi artykułami z naszego bloga:

- Czy smażenie kurczaka na oliwie jest zdrowe?

- Jaki jest najzdrowszy olej do picia?