Oleje roślinne są niezbędne w diecie. Warto pamiętać, że można nie tylko na nich smażyć, ale też spożywać na surowo. Często są dodawane do sałatek, a nawet pite jako suplementy diety. Do najzdrowszych olejów należy m.in. oliwa z oliwek, olej lniany, olej konopny, olej z wiesiołka i olej z czarnuszki. Mają one wysoką zawartość kwasów jedno- i wielonienasyconych. Dzięki temu chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą typu 2 i innymi problemami zdrowotnymi, które mogłyby spowodować przedwczesną śmierć. Szczególnie ważne w diecie są kwasy omega 3. Co ciekawe, ich bogatym źródłem jest także popularny olej rzepakowy.

Jakie zalety ma picie oliwy z oliwek?

Oliwa z oliwek dobrej jakości jest jednym z najzdrowszych olejów, które można wykorzystać w diecie, nie tylko do smażenia, ale też i picia. Liczne badania naukowe podkreślają jej walory, które wpływają na odporność na różne czynniki chorobowe. Warto pamiętać, że oliwa z oliwek w diecie pomaga w zapobieganiu:

- chorobom sercowo-naczyniowym,

- nieprawidłowemu metabolizmowi,

- cukrzycy,

- chorobie Alzheimera,

- chorobom stawów,

- otyłości.

Co więcej, bogactwo w przeciwutleniacze obniża poziom cholesterolu we krwi i wspiera pracę serca. Oliwa z oliwek ma także właściwości antybakteryjne i antyrakowe.

Ile oliwy pić dziennie?

Jeśli występują u Ciebie choroby układu krążenia, warto pić co najmniej jedną łyżkę oliwy z oliwek dziennie. Dzięki temu możliwe będzie zredukowanie stanów zapalnych, które odpowiadają za problemy zdrowotne wymienione wcześniej. Ta niewielka ilość tłuszczu może znacząco wesprzeć Cię w walce o dobre zdrowie. Zachęcamy jednak zawsze skonsultować się z odpowiednim specjalitą, który pomoże trafnie zdiagnozować ewentualne problemy zdrowotne i wskaże też zalecaną ilość oliwy do spożywania. Zachęcamy do tego, by wybierać najwyższej klasy oliwę z oliwek extra virgin. Jeśli natomiast chcesz wykorzystać olej również podczas smażenia, tutaj sprawdzi się też oliwa rafinowana.

Jaką oliwę do picia wybrać?

Przede wszystkim, polecamy oliwę z oliwek extra virgin do picia. To najwyższej jakości tłuszcz roślinny, który znajdzie wielorakie zastosowanie w kuchni. To dlatego, że nadaje się także do dodawania do sałatek lub nawet smażenia. Co więcej, oliwa z oliwek extra virgin jest pełna walorów smakowych, które urozmaicą codzienną dietę. W naszej ofercie znajdziesz m.in. Oliwę Extra 500 ml z edycji limitowanej “500 lat Haciendy Guzman”, zestaw degustacyjny 4 oliwy Hacienda Guzman 0,5 l, oliwę cytrynową i pomarańczową 250 ml bez dodatku aromatów. Bez wątpienia z łatwością znajdziesz olej do picia, który przypadnie Ci do gustu i sprawi, że Twoja codzienna dieta będzie przepełniona aromatycznymi i smakowitymi doświadczeniami.

Zobacz produkt z naszej oferty i przeczytaj inne wpisy blogowe:

- Oliwa z oliwek do picia

- Hiszpańska oliwa z oliwek

- Oliwy smakowe

- Oliwy z Istrii

- Na co pomaga picie oliwy z oliwek na czczo?

- Jak długo może stać otwarta oliwa z oliwek?