Smażenie to jedno z podstawowych działań w kuchni. Będąc na diecie, możesz jednak zastanawiać się, czym zastąpić olej. Jeśli chodzi o konkretne oleje, które są popularne w kuchni polskiej, czyli przede wszystkim rzepakowy i słonecznikowy, możemy zaproponować ich wymianę na wysokiej jakości oliwę z oliwek. Ten tłuszcz roślinny jest bogaty w walory prozdrowotne. Warto wiedzieć, że do smażenia sprawdzi się zarówno oliwa extra virgin, jak i rafinowana. Inną opcją jest wybór masła, w tym masła klarowanego i masła ghee, które jest pozbawione zanieczyszczeń, kazeiny i laktozy. Nasze babcie dużym uznaniem darzyły także smalec, natomiast w przypadku ścisłej beztłuszczowej diety, polecamy patelnię z odpowiednią powłoką, na przykład teflonową.

Jaki tłuszcz do smażenia wybrać?

Zdarza się, że nawet w rygorystycznej diecie pojawia się przepis, który wymaga użycia oleju do smażenia, nawet jego niewielkiej ilości. Wtedy zachęcamy do wyboru tłuszczu o wysokiej termostabilności i punkcie dymienia. Do takich należy m.in. oliwa z oliwek, olej rzepakowy i rafinowany olej kokosowy. Ciekawą propozycją pomagającą w zminimalizowaniu ilości tłuszczu na patelni, są oleje w sprayu. Warto dodać, że najlepszą inwestycją w dietę jest wybór uniwersalnych produktów, które nadają się do spożycia na zimno i ciepło. Do takich należy oliwa z oliwek najwyższej jakości. Pamiętaj, że całkowite wyeliminowanie tłuszczów z pożywienia jest niekorzystne dla zdrowia.

Jaką oliwę wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim wysokiej jakości oliwę z oliwek, która zastąpi inne popularne tłuszcze roślinne w diecie. To bardzo ważne, by sięgać po produkty z godnego zaufania źródła. W naszej ofercie znajdziesz m.in. oliwę extra virgin 2 l z Hiszpanii oraz oliwę extra virgin 250 ml La Muralla. Zwróć jednak uwagę na to, że do smażenia sprawdzi się też tłuszcz rafinowany. Zachęcamy do wypróbowania naszych produktów, które charakteryzują się bogatym smakiem i aromatem. Oliwa extra virgin, którą u nas znajdziesz, nadaje się nie tylko do smażenia, ale też do spożywania na zimno, na przykład, jako dodatek do sałatek.

Zobacz produkty z naszej oferty i przeczytaj inne artykuły blogowe:

- Oliwa z oliwek

- Oliwa z oliwek do smażenia i sałatek

- Oliwy z Istrii

- Hiszpańka oliwa Verdial

- Czy oliwa z oliwek jest dobra na żołądek?

- Jaka oliwa z oliwek lepsza – grecka czy hiszpańska?