Dobra oliwa z oliwek nie bez powodu nazywana jest płynnym złotem – jej możliwości zastosowania są ogromne, ponieważ doskonale sprawdza się jako produkt spożywczy, który pozwala zadbać o zdrowie serca, mózgu, czy układu pokarmowego, ale jednocześnie jest ważnym składnikiem wielu kosmetyków, na przykład kremów, czy żeli myjących. Dowiedziono bowiem, że wykazuje korzystne działanie na stan naszej skóry – pozwala zatrzymywać w niej wilgoć, co jest bardzo ważne latem, gdy jest ona w sposób szczególny narażona na utratę wody, ale także jędrności. Okazuje się, że pozwala także łagodzić oparzenia słoneczne. Warto jednak do tej kwestii podchodzić rozważnie, o czym szczegółowo piszemy w dalszej części naszego artykułu.

Jak prawidłowo używać oliwę z oliwek po oparzeniach słonecznych skóry?

Oparzenia słoneczne są poważnym uszkodzeniem skóry, z czym mamy do czynienia nie tylko latem, ale także wiosną, gdy słońce znajduje się dosyć nisko i często nie zdajemy sobie sprawy z jego działania na naszą skórę. Konieczna jest zatem prewencja, czyli osłanianie głowy nakryciem, a także stosowanie kremu z filtrem. Wielu z nas wciąż zmaga się w okresie wiosenno-letnim z występowaniem takich oparzeń, w czym może pomóc oliwa z oliwek, jednak powinna być ona stosowana na późniejszych etapach zmagania się z takimi dolegliwościami. Ma ona lekką konsystencję, ale jest to tłuszcz, który może utrudniać skórze oddychanie w początkowej fazie występowania oparzeń. Dlatego początkowo powinno być wdrożone leczenie na bazie produktów chłodzących i kojących w formie emulsji, czy pianek, zawierających D-pantenol, czy wyciągi z aloesu. Gdy oparzenia nie będą zbyt dokuczliwe, można smarować skórę dobrą oliwą extra virgin – warto ją pozostawić na kilka minut, aby dobrze się wchłonęła, a następie nadmiar zmyć. Pozwoli ona nawilżyć skórę i dodać jej większej jędrności.

Wybierz sprawdzony kosmetyk, który pozwoli zadbać kompleksowo o stan Twojej skóry

Bez wątpienia odpowiednie przygotowanie skóry do lata jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala zachować jej jędrność. Oczywiście nie bez znaczenia są działania prewencyjne, o których wspomnieliśmy powyżej. W ofercie internetowego sklepu Jaka Oliwa obecne są wyjątkowe kosmetyki, w tym olejki do ciała o zapachu orchidei o pojemności 200 mililitrów, które przygotowane zostały na bazie składników wegańskich. Najlepiej sprawdzają się po gorącej kąpieli, ponieważ woda zmiękcza skórę, co ułatwia wnikanie olejku w jej głębsze warstwy. Preparat dobrze jest dokładnie wmasować w skórę, dzięki czemu znacznie lepiej się ona relaksuje, jest także lepiej ukrwiona. Dobrze sprawdzi się także nasza hiszpańska oliwa, którą można nacierać skórę. Zachęcamy do zapoznania się także z szerokim wyborem naszych oliw smakowych.

Zapoznaj się także z innymi artykułami z naszego bloga:

- Co zamiast oleju do smażenia?

- Czy zamiast masła można użyć oliwy?