Wątroba jest bardzo ważnym organem w naszym ciele, gdyż odpowiada za oczyszczanie organizmu z toksyn, wspomaga przemiany i gospodarkę węglowodanów oraz tłuszczów, wpływa także na procesy trawienne. To tylko kilka z wielu funkcji, za które odpowiada ten narząd, dlatego konieczne jest dbanie o jego dobry stan przez całe nasze życie. Bardzo ważna jest nasza dieta oraz sposób życia. Unikanie używek, takich jak alkohol i papierosy, ale także unikanie nadmiernego przyjmowania leków z pewnością okażą się korzystne dla naszej wątroby, warto zadbać także o aktywność fizyczną i zróżnicowane posiłki, jednak z małym udziałem tłuszczy nasyconych i produktów przetworzonych. O stan tego organu możemy zadbać dzięki zastosowaniu wysokiej jakości oliwy. Ma ona właściwości oczyszczające, ale także przeciwzapalne, dlatego warto stosować ją prewencyjnie, jak również w razie wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Warto przytoczyć także fakt, iż oliwa pozwala również zmniejszyć udział „złego cholesterolu” (LDL) na rzecz „dobrego” cholesterolu HDL, co wspomaga pracę wątroby. Oliwę można spożywać na różne sposoby – pić ją na czczo, dodawać do sałatek, dressingów, czy marynat przeznaczonych dla ryb oraz mięs.

Przepis na napój oczyszczający wątrobę na bazie oliwy

Dodając oliwę z oliwek do spożywanych codziennie dań zapewniamy sobie dostarczenie wielu składników odżywczych, które mają istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Możemy także wykorzystać ją również jako suplement diety, pozwalający na oczyszczanie wątroby z toksyn. Warto wtedy wykorzystać także inne produkty spożywcze, które w połączeniu z oliwą pozwolą stworzyć eliksir zdrowia, przydatny do łagodzenia również innych jednostek chorobowych. Nie brakuje licznych przepisów na takie mikstury, dlatego warto skłonić się ku dwóm przepisom:

  • Pół szklanki wystarczy wymieszać z dwiema łyżkami dobrej oliwy, dodać do tego jedną łyżeczkę roztartych nasion papai. Miksturę pijemy minimum przez 3 dni na czczo.
  • Sok z dwóch grejpfrutów mieszamy z czterema łyżkami gorzkiej soli Epsom, dodajemy pół szklanki oliwy, pijąc na czczo porcje po około 100 mililitrów.

Kuracje oczyszczające wątrobę dobrze jest prowadzić z uwzględnieniem odpowiedniej diety. Dobrze jest zrezygnować wtedy z tłustych i obfitych posiłków, zrezygnować z alkoholu oraz papierosów, aby przygotowana mieszanka mogła jak najlepiej zadziałać na stan tego organu.

Postaw na oliwę, która pozwoli oczyścić wątrobę z toksyn

Do oczyszczania wątroby z toksyn najlepiej sprawdzi się wysokiej klasy oliwa extra virgin z Hiszpanii, czyli kraju słynącego z produkcji tego drogocennego tłuszczu. Produkty dostępne w internetowym sklepie Jaka Oliwa powstają w wielokrotnie nagradzanej Hacjendzie Guzman z wielowiekową tradycją, które charakteryzuje wyborny smak oraz wysoka zawartość składników odżywczych. Dlatego wybierając nasze produkty, nie tylko dodajemy daniom nowych nut smakowych, ale także dostarczamy organizmowi substancji, które wspomogą pracę wątroby oraz całego układu pokarmowego.

Poznaj produkty z naszej oferty i przeczytaj inne wpisy blogowe:

- Oliwa z oliwek extra virgin

- Oliwa z oliwek do smażenia i sałatek

- Hiszpańka oliwa Verdial

- Oliwy smakowe

- Czy można codziennie jeść oliwę z oliwek?

- Na co pomaga picie oliwy z oliwek na czczo?