Od setek lat masaż relaksacyjny z wykorzystaniem olejków jest sprawdzonym rozwiązaniem dla obolałych mięśni. Doskonale rozluźnia mięśnie, zwłaszcza pleców, a także kończyn górnych i dolnych, które po całym dniu pracy są bardzo spięte i bolesne. Ponadto jest to doskonały sposób na to, aby zmniejszyć poziom stresu. Bez wątpienia podstawą jest tutaj dobry olejek do masażu relaksacyjnego. Specjaliści są zgodni co do tego, że powinny być one pochodzenia naturalnego, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z ludzką skórą, dlatego w ten sposób minimalizuje się ryzyko powstawania odczynów alergicznych. Do najlepszych należą preparaty na bazie oliwy z oliwek, która już w czasach starożytnych uważana była za płynne złoto o szerokim zastosowaniu – do przyrządzania dań, konserwowania żywności i do celów kosmetycznych. Nierzadko mają one dodatek olejków eterycznych, na przykład z lawendy, czy rumianku, które znane są z właściwości uspokajających i relaksujących. Dzięki temu masaż relaksacyjny wprawia nas w dobre samopoczucie, a przy tym pozwala zadbać zarówno o fizyczny, jak i psychiczny dobrostan organizmu. Jako olejek bazowy wykorzystuje się także oleje z migdałów, awokado, czy jojoba, które również mają przyjemny zapach.

Jak prawidłowo używać olejków do masażu relaksacyjnego?

Oliwa z oliwek extra virgin najlepiej sprawdza się jako olejek do masażu relaksacyjnego, co wynika z faktu, że proces produkcji wydobywa z owoców drzew oliwnych wszystko to, co najlepsze. Zachowują one wiele witamin, składników mineralnych oraz polifenoli, które z jednej strony nawilżają i odżywiają skórę, ale z drugiej ją odmładzają. Warto pamiętać, że masaż relaksacyjny nie tylko rozluźnia mięście, ale dzięki zastosowaniu olejków pozwala wspomóc pielęgnację skóry. Można wykorzystywać je na dwa sposoby:

  • Metodą na zimno, gdzie porcję olejku relaksacyjnego nabieramy w dłonie i rozprowadzamy na ciele, powoli wmasowując go w skórę okrężnymi ruchami. W ten sposób rozgrzewamy sam olejek, jak i skórę, co jest dobrym przygotowaniem do masażu mięśni, także tych głębiej położonych.
  • Metodą na ciepło – w tym przypadku olejek podgrzewany jest w kąpieli wodnej do temperatury minimalizującej ryzyko oparzenia skóry. Znacznie szybciej rozgrzewa się wtedy skóra, co bardzo szybko pozwala się zrelaksować i odprężyć.

W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowy olejek do ciała o zapachu orchidei, który sprawdzi się podczas masażu w domowym zaciszu

Podstawowy masaż relaksacyjny nie wymaga specjalistycznych umiejętności – warto zatem przeprowadzać takie zabiegi w domowym zaciszu. Bez wątpienia przyda się tutaj dobry olejek, który obecny jest w ofercie naszego sklepu internetowego.

Oferujemy oliwkę do ciała na bazie oliwy z oliwek o zapachu orchidei, która pozwoli rozluźnić mięśnie, a kwiatowy zapach pozwoli znacznie lepiej się zrelaksować. Jest to produkt z wegańskim składem, pozbawiony sztucznych składników, nie był także testowany na zwierzętach, dzięki czemu konsumenci otrzymują wysokiej jakości kosmetyk, który pozwoli pozostawić skórę po masażu nawilżoną i bardzo miłą w dotyku.

Uwadze konsumentów polecamy szeroki wybór hiszpańskich oliw, ale także wielu przysmaków z półwyspu iberyjskiego: ryb w puszkach, czy hiszpańskiego chorizo, a także wybornych serów dojrzewających.

Przeczytaj także inne wpisy blogowe:

- Oliwa z oliwek jako naturalny przeciwłupieżowy kosmetyk do włosów

- Czy oliwa z oliwek pomaga na oparzenia słoneczne?